Uusi opinto-opas (sisältäen myös opetusohjelmat) lukuvuodelle 2018-2019 sijaitsee osoitteessa https://opas.peppi.utu.fi . Tältä sivustolta löytyvät enää vanhat opinto-oppaat ja opetusohjelmat.

The new study guide (incl. teaching schedules) for academic year 2018-2019 can be found at https://studyguide.utu.fi. This site contains only previous years' guides.

x !
Arkistoitu opetusohjelma 2014–2015
Selaat vanhentunutta opetusohjelmaa. Voimassa olevan opetusohjelman löydät täältä.
FYGE2101 Eläinfysiologian harjoitustyöt 4 op
Periodit
I Periodi II Periodi III Periodi IV Periodi
Opetuskieli
suomi
Tyyppi
Aineopinnot
Käy seuraavien opintojaksojen suoritukseksi
Biologian tutkinto-ohjelma (LuK)
Fysiologia ja genetiikka
Biologian laitos

Ilmoittautuminen

Nettiopsussa 2.3-27.3.2015

Vastaava opettaja

Tomi Streng
tomi.streng[ät]utu.fi

Opettajat

Katja Anttila
Tiina Henttinen
Johanna Pispa

Opetus

13.4.2015 – 7.5.2015
Luento-opetus 10 t
Kaikki ryhmät
Ma 13.4.2015 klo 8.15-10, LT1, ATK247
Ma 13.4.2015 klo 10-13, LT1, h.138, Liuosten tekeminen
Pe 17.4.2015 klo 8.15-10, LT1, ATK247
Ma 20.4.2015 klo 10.15-12, LT1, ls XIV, Katja Anttilan luennot
Pe 24.4.2015 klo 9.15-12, LT1, ATK247
Ma 27.4.2015 klo 8.15-10, LT1, ls XIV, Tomin luennot
Ti 5.5.2015 klo 8.15-10, LT1, ls XIV, Tiinan luento
Harjoitukset 24 t
Ryhmä I
Ti 14.4.2015 klo 13-17, LT1, h.138, Johanna Pispa
Ke 22.4.2015 klo 8-12, LT1, h.027, Katja Anttila
Ti 28.4.2015 klo 12-14, LT1, h.027, Tomi Streng
Ke 29.4.2015 klo 8-10, LT1, h.027, Tomi Streng
Ma 4.5.2015 klo 8-12, ATK247, Johanna Pispa
Ke 6.5.2015 klo 8-12, LT1, h.138, Tiina Henttinen
Ryhmä II
Ti 14.4.2015 klo 13-17, LT1, h.138, Johanna Pispa
Ke 22.4.2015 klo 12-16, LT1, h.027, Katja Anttila
Ti 28.4.2015 klo 12-14, LT1, h.027, Tomi Streng
Ke 29.4.2015 klo 10-12, LT1, h.027, Tomi Streng
Ma 4.5.2015 klo 8-12, ATK247, Johanna Pispa
Ke 6.5.2015 klo 12-16, LT1, h.138, Tiina Henttinen
Ryhmä III
Ke 15.4.2015 klo 8-12, LT1, h.138, Johanna Pispa
To 23.4.2015 klo 8-12, LT1, h.027, Katja Anttila
Ti 28.4.2015 klo 14-16, LT1, h.027, Tomi Streng
Ke 29.4.2015 klo 12-14, LT1, h.027, Tomi Streng
Ma 4.5.2015 klo 12-16, ATK247, Johanna Pispa
To 7.5.2015 klo 8-12, LT1, h.138, Tiina Henttinen
Ryhmä IV
Ke 15.4.2015 klo 8-12, LT1, h.138, Johanna Pispa
To 23.4.2015 klo 12-16, LT1, h.027, Katja Anttila
Ti 28.4.2015 klo 14-16, LT1, h.027, Tomi Streng
Ke 29.4.2015 klo 14-16, LT1, h.027, Tomi Streng
Ma 4.5.2015 klo 12-16, ATK247, Johanna Pispa
To 7.5.2015 klo 12-16, LT1, h.138, Tiina Henttinen
Ryhmä V
To 16.4.2015 klo 10-14, LT1, h.138, Johanna Pispa
Ti 21.4.2015 klo 8-12, LT1, h. 027, Katja Anttila
Ma 27.4.2015 klo 12-14, LT1, h. 027, Tomi Streng
Ti 28.4.2015 klo 8-10, LT1, h. 027, Tomi Streng
Ma 4.5.2015 klo 8-12, ATK247, Johanna Pispa
Pe 8.5.2015 klo 8-12, LT1, h.138, Tiina Henttinen
Ryhmä VI
To 16.4.2015 klo 10-14, LT1, h.138, Johanna Pispa
Ti 21.4.2015 klo 12-16, LT1, h.027, Katja Anttila
Ma 27.4.2015 klo 12-14, LT1, h. 027, Tomi Streng
Ti 28.4.2015 klo 10-12, LT1, h. 027, Tomi Streng
Ma 4.5.2015 klo 12-16, ATK247, Johanna Pispa
Pe 8.5.2015 klo 12-16, LT1, h.138, Tiina Henttinen
Ryhmätyöskentely 3 t
Itsenäinen työskentely 24 t